O nás

Je nás osm a jsme skupina studentů z celého Česka i jiných zemí. Naším cílem je šířit osvětu o změně klimatu ať už na školách u skautů nebo jinde. Snažíme se do svého okolí předávat naší energii, naději a motivaci do klimatické akce a spolu s ním i přispění k řešení změn klimatu.

Během začátku roku 2O21 jsme se už na zprávy o ničení naší země lidmi nemohli dívat a tak jsme si řekli, že založíme projekt “Telperion“ a zkusíme i my přispět k řešení. My se zády neobrátíme a k tomu vyzýváme i vás a budeme rádi, za každou pomoc.

 Nenechme naši planetu na holičkách a pomozme řešit problémy, které jsme jí způsobili!

Jakub Nekvasil – zakladatel a hlavní organizátor
“Je mi 17 let a jsem zakladatel Telperionu. Chodím do septimy na Gymnázium Přírodní škola.  Aktuálně se věnuji hlavně environmentálnímu vzdělávání a klimatické motivaci, kterou se snažím šířit kudy chodím. Jsem také lokální koordinátor modelu Živá krajina. Za náš vzdělávací program “Klimatické dny” jsem byl nominován roku 2023 na cenu Josefa Vavrouška za eko zásek roku kde jsem se dostal do finále. Mým cílem je spojit v otázce klimatu českou společnost abychom už všichni společně mohli napřít síly k řešení změny klimatu. ”